Forum:


02/06/2017 11:58, Curtiswers:
ofcjisc
02/06/2017 11:58, Curtiswers:
Narzędzia do spieków kwarcytowych
02/06/2017 11:57, Curtiswers:
zxcdyid
02/06/2017 11:57, Curtiswers:
zxcdyid
02/06/2017 11:56, Curtiswers:
zxcdyid


Katalog adresów branży kamieniarskiej

Szukasz kamieniarza? Jesteś kamieniarzem?
Szlifierka hydrauliczna HS30 PDF Drukuj EmailUrządzenie jest wykonane ze szczególnym naciskiem na zachowanie najwyższej dokładności i staranności, zostało zaprojektowane i wyprodukowane w naszej firmie z wykorzystaniem polskich elementów.

HS 30 jest prostym w swojej konstrukcji urządzeniem, którego zadaniem jest zastąpienie tradycyjnych szlifierek kątowych z napędem elektrycznym lub pneumatycznym. Nasza szlifierka ze względu na napęd posiada wiele zalet spełnia wymagania pod względem bezpieczenstwa elektrycznego oraz higieny pracy, a także dzięki praktycznym rozwiązaniom technicznym jest w pełni ekologiczna. Zbiornik wykonany jest z aluminium, a jego powierzchnia jest perforowana co poprawia właściwości chłodzenia oleju, wyposażony jest również w rynnę do zbierania wycieków oleju /zgodnie z ustawą o ochronie zasobów wodnych/, a także dno zbiornika poprzez pochyły rowek umożliwia łatwą wymiane oleju. Zastosowany zbiornik jest zgodny z DIN 24346.

Wszelkie wirujące cześci urządzenia zostały osłonięte by zwiekszyć bezpieczenstwo. Silnik połączony jest z pompą hydrauliczną za pomocą wyważonego sprzęła ze specjalną plastykową wkładką, dzięki czemu podczas rozruchu i samej pracy wiekszość drgań jest tłumiona, a wpływa to na żywotność i kulturę pracy urządzenia. Nastepnym elementem, który ma wpływ na bezawaryjną prace jest użycie bardzo dokładnego filtra z czujnikiem zanieczyszczen oraz zaworu, który w razie awarii roz-3ączy układ. Dzieki niemu także jest możliwa praca na tzw. biegu jałowym co ważne jest w chwili rozruchu szlifierki HS 30.

Wszelkie przyłącza, połączenia rurami wykonano z materiałów nierdzewnych, krawedzie gratowano, a cały układ był dwukrotnie oczyszczony z opiłków powstałych w trakcie montażu, a także układ sprawdzony zostać pod wzgledem szczelności. Zastosowany silnik spowodował, że urządzenie ma dużą rezerwę mocy i nawet pod dużym obciążeniem zachowuje stałą predkość obrotową. Dodatkową zaletą jest cicha praca urządzenia porównywalna do głośności pracy szlifierek pneumatycznych, jednak jeszcze mniej uciążliwa. Obróbka kamienia jest trudna i wymaga
stosowania urządzeń o dużej mocy, nasza szlifierka ma jej spory nadmiar i dzięki temu praca nią jest bardzo komfortowa. Przewody napędzające głowice roboczą i sama głowica sprawiają wrażenie nieporęcznych i cieńkich jednak to złudzenie, waga elementów które pracownik trzyma w rekach jest mniejsza od ciężaru szlifierki kątowej na wode. Udało sie nam osiągnąć taką wage dzięki zastosowaniu aluminiowych podzespołów i przewodów o minimalnej średnicy przepływu.
Pierwsze urządzenia powstały w 2001 i do tej pory nie odnotowaliśmy żadnej naprawy, wprawdzie istnieje sporadycznie koniecznośa wymiany uszczelnień w głowicy roboczej, lecz czas przestoju i koszt naprawy nie ma dla naszych Klientów znaczenia, ponieważ jest śladowy i bardzo rzadki.

Dodatkowo wykonaliśmy odpowiednie testy i badania naszego urządzenia, które jest zgodne z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących maszyn nr 98/37/WE, prostych zbiorników ciśnieniowych nr 87/404/EWG oraz urządzeń ciśnieniowych nr 97/23/WE.

1. HS 30 należy ustawić w miejscu nie narażonym na bezpośrednie działanie wody, a także stabilnym, poziomym miejscu /w razie potrzeby można przymocowaź maszynę do podłoża/ lub podwiesić na wysokości max. 150 cm. Najlepiej gdy montażu urządzenia dokonuje producent.
2. Urządzenie musi być uziemione.
3. Należy przed każdorazowym uruchomieniem sprawdzia stan techniczny urządzenia wzrokowo skontrolowaa stan przewodów i głowicy roboczej.
4. Przynajmniej raz w tygodniu należy zwracać uwagę na wskaźnik zanieczyszczenia oleju.
5. Nie należy samodzielnie dokonywaa przeróbek pod rygorem utraty świadczen wynikających z gwarancji oraz w związku z bezpieczenstwem podczas pracy urządzenia. Głośniejsza niż zwykle praca HS 30 lub zauważone inne anomalie muszą być zgłoszone producentowi i do czasu usunięcia ewentualnych przyczyn praca układu jest wzbroniona.
6.Wymiana oleju roboczego powinna bya wykonana przez uprawnioną osobe, która zobowiąże sie do odpowiedniej utylizacji zużytego oleju. Niedopuszczalne jest wylewanie zużytego oleju do instalacji ściekowych.
7.Urządzenie bezwarunkowo musi być poddane przeglądowi technicznemu nie rzadziej niż trzy lata.


Dane techniczne
Moc 3000 Wat
Zasilanie 380 V, 24 V
Predkość obrotowa od 2400 do 0 obr/min
Pojemność zbiornika 70 l
Długość przewodów 8m
Ciężar głowicy 2,7 kg
Ciężar urządzenia 90 kg
Temperatura pracy od 10 do 50 °C
Temperatura max.75 °C